Bułgarska szkoła w Krakowie
Od września 2021 roku przy Honorowym Konsulacie Republiki Bułgarii w Krakowie przy ul.Półłanki 21 działa filia Szkoły Bułgarskiej im. Dory Gabe.
Do szkoły można zapisać nie tylko dzieci, których rodzice są Bułgarami. Każde dziecko, które chciałoby nauczyć się języka bułgarskiego i zapoznać się z kulturą Bułgarii jest u nas mile widziane.
Warunki zapisu do szkół w Krakowie i w Warszawie są ustalone przez Stowarzyszenie Oświatowe Szkoła Bułgarska im. Dory Gabe.
Jak na razie w Krakowie zapisać można się do grupy przedszkolnej (od 4 roku życia) oraz do jednej z utworzonych klas: I – IV. Starsze dzieci, dla których nie ma odpowiednich klas mogą skorzystać z nauki online z uczniami szkoły w Warszawie.
Szkoła w Krakowie organizuje wspólnie z Konsulatem szereg imprez promujących Bułgarię i jej kulturę, m.in. Dzień Narodowych Budzicieli, Święto Marteniczki czy Dzień Edukacji i Kultury Bułgarskiej oraz Literatury Słowiańskiej.


Informacje na temat szkół w Warszawie i w Krakowie można uzyskać na stronie www.doragabe.com oraz na Facebooku – www.facebook.com/doragabekrakow/