Złote Piaski

Drugim najbardziej znanym miejscem do wypoczynku są Złote Piaski. Jest to nieco spokojniejszy, mniej zatłoczony i bardziej zielony region. Największymi atrakcjami Złotych Piasków są prawie 4-kilometrowa plaża, ciepłe morze, lecznicze źródła mineralne oraz niepowtarzalny klimat wakacyjny. Według legendy to właśnie tutaj piraci zakopali ogromną ilość złota, które z czasem zostało zamienione w złocisty piasek.

Region Złotych Piasków jest dobrym wyborem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i imprezowiczów. Na tę pierwszą grupę czekają liczne zespoły hotelowe z ofertą all inclusive z basenami, ale także największy i najnowocześniejszy w Bułgarii park wodny Aquapolis. Po terenie kurortu kursują minikolejki napędzane energią słoneczną.

Na lubiących życie nocne czeka bogata infrastruktura rozrywkowo-rekreacyjna. Zaś dla wielbicieli sportów wodnych czekają żeglarstwo, windsurfing, narty i rowery wodne. W Złotych Piaskach odbywają się także liczne imprezy kulturalne — festiwale muzyki jazzowej, rockowej oraz festiwal przebierańców.

W pobliżu kurortu znajduje się park narodowy o tej samej nazwie, zaś w odległości 7 km znajduje się w Monaster Aładża. To wykuty w wapiennej skale klasztor pochodzący jeszcze z czasów średniowiecza, gdzie od XIII do XVIII wieku mieszkali mnisi oraz pustelnicy.