Dni Projektu Erasmus+ „Muzyczne dziedzictwo Polski, Bułgarii i Niemiec we współczesnej zawodowej edukacji muzycznej”

30 maja 2022 r.

Serdecznie zapraszamy na DNI PROJEKTU ERASMUS+

Wydarzenie odbędzie się w dniach: 06 - 10.06.2022 w ramach projektu Erasmus+ „Muzyczne dziedzictwo Polski, Bułgarii i Niemiec we współczesnej zawodowej edukacji muzycznej”, koordynowanego przez Szkołę Muzyczną I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie.
Projekt ma na celu wzbogacenie kompetencji zawodowych młodzieży szkół muzycznych o umiejętność ciekawej i wartościowej aranżacji oraz atrakcyjnej prezentacji muzyki krajów partnerskich.

W zaplanowanych na czerwiec wydarzeniach będą uczestniczyć utalentowani młodzi muzycy ze szkół partnerskich:
SM I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie, NUMSI "Prof. Pancho Vladigerov" z Burgas (Bułgaria) oraz Martin-Pollich-Gymnasium z Mellrichstadt (Niemcy).

W programie przewidziano liczne warsztaty: jazzowe, wokalne, chóralne, orkiestrowe, perkusyjne, fletowe i gitarowe, a także koncerty:

  • 07.06.22, godz. 11.00 - KONCERT W CIEMNOŚCI - REWERS (koncert integracyjny z młodzieżą niewidzącą) - sala koncertowa SM im. B. Rutkowskiego, Kraków ul. Józefińska 10
  • 08.06.22 godz. 18.00 - KONCERT PARTNERÓW - Muzeum MANGGHA ul. M. Konopnickiej 26
  • 10.06.22 godz. 17.00 - KONCERT FINAŁOWY - sala koncertowa SM im. B. Rutkowskiego, Kraków ul. Józefińska 10.

Koncerty z udziałem solistów oraz międzynarodowych zespołów orkiestrowych, chóralnych oraz big-bandowych będą interesującym wydarzeniem kulturalnym, przybliżającym szerokiej rzeszy publiczności polską, bułgarską i niemiecką muzykę w ciekawych aranżacjach i profesjonalnym wykonaniu. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie:

Erasmus + - Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego (sm1krakow.eu)

Wydarzenie objął swoim Patronatem Konsul Honorowy Republiki Bułgarii w Krakowie.